Zima každému nevyhovuje, a tak se někteří v tomto období vydávají na dovolenou do teplých krajin. Ne každý má takové možnosti, ale každý se do tepla může podívat alespoň na dálku, třeba prostřednictvím snímků z dronu. Vydat se můžete třeba do jihoamerické Brazílie, kde leží Pantanal.
Oblast Pantanalu je označovaná jako nejkrásnější bažina světa. Území, které je v období dešťů až ze čtyř pětin zaplaveno, se rozkládá na ploše asi 200 000 kilometrů čtverečních na jihozápadě Brazílie, částečně i Bolívie a Paraguaye. Jen asi procento rozlohy oblasti náleží brazilskému Národnímu parku Pantanal Matogrossense a rezervacím Dorochê a Acurizal e Penha, které byly v roce 2000 zapsány na seznam světového přírodního dědictví UNESCO.
Pantanal (z portugalského slova pantano, v překladu bažina) je unikátním ekosystémem nabízejícím nespočet přírodních krás. Je domovem asi tří set druhů savců a 650 druhů ptáků, mezi nimi je i endemický ara hyacintový, také kolibříci, ibisi, volavky, tukani nebo ledňáčci.
K vidění jsou zde i vzácní živočichové, které nepotkáte téměř nikde jinde, jako je například kapybara – největší hlodavec světa, tapír jihoamerický, vydra obrovská, kajman, pásovec nebo anakonda.
Divoký Pantanal je domovem pumy nebo jaguára – největší kočkovité šelmy amerických kontinentů. Na rozdíl od člověka jaguárovi nevadí výkyvy hladiny vody, které i v rámci jednoho dne mohou dosahovat až několika metrů. Více či méně pravidelné záplavy z oblasti udělaly nedotčenou divočinu.
Je to jedno z mála míst volné přírody na planetě s minimálním lidským osídlením, kam zavítá i minimum turistů nebo vědců. Naštěstí se občas najdou dobrodruzi, kteří nám ostatním krásy brazilského mokřadu dokumentují. Už se mezi nimi našli i piloti dronů. Tak se můžeme pokochat i úchvatnými snímky z dronu.
Zdroje:
Zdroj úvodního obr.: YouTube Drone Travel